trucking

trucking twoje forum o truckach


#1 2008-04-13 13:42:06

Rafik320

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-12
Posty: 17
Punktów :   

Zapowiedź wspaniałego symulatora

Chyba każdy słyszał o popularnej serii Hard Truck 18 Wheels Of Steel, w której wcielaliśmy się w rolę kierowcy ciężarówki przemierzającego bezkresne autostrady Ameryki Północnej. Seria ta jako jedna z pierwszych poświęcona „wielkim na drodze” osiągnęła bardzo duży sukces. Portale ani czasopisma nie rozpisują się o nich, ale fakt jest jeden - każdy ją zna. Jednak pod koniec 2007 roku swoją premierę miał 18 WoS Amercian Long Haul, jak twierdzą twórcy - firma SCS Software z Czech, jest to ostatnia odsłona serii. Być może to i dobrze, bo żadna część nie wprowadzała zmian na tyle dużo ile byśmy chcieli. Nadszedł, więc czas na coś nowego, na co? Na Euro Truck Simulator, czyli nic innego jak Hard Truck w Europie.

Tak, więc po raz kolejny wcielimy się w rolę kierowcy ciężarówki z tą różnicą, że korki na autostradach zamienią się na korki w ciasnych ulicach miast. Chociaż z drugiej strony w grach z serii Hard Truck rzadko, kiedy opuszczaliśmy autostrady, możliwe, że i tym razem twórcy pójdą tym samym krokiem. Pytanie tylko należy sobie zadać - co z autostradami w Polsce? Jak wiadomo, nie ma ich zbyt wiele, ale nie jest najgorzej, bo na Ukrainie czy Białorusi nie mają ich w ogóle. Przeniesienie akcji gry na inny kontynent pociąga za sobą kolejne zmiany. Przede wszystkim ciężarówki, czyli to, co w tej grze najciekawsze. Nieznane ciężarówki z długim przodem zamienimy na takie, jakie przyszło widywać nam na ulicach, czyli np. Volvo, Man czy Scania. Ponadto na drodze spotkamy takie pojazdy jak Skoda Fabia, Volkswagen Golf czy Audi A3. Ich wykonanie stoi na wysokim poziomie, nie wiadomo jednak czy w grze obowiązywać będą prawdziwe czy też wymyślone nazwy pojazdów. Rozmowy licencyjne wciąż trwają.

Celem gry jest oczywiście przewożenie towarów z punktu A do punktu B. Odbywa się to w bardzo prosty sposób - wjeżdżamy do miasta, szukamy jakieś firmy i sprawdzamy, co ciekawego ma nam do zaoferowania, wybieramy towar, podjeżdżamy, zaczepiamy przyczepę i w drogę. Po pewnym czasie będziemy mieli możliwość założenia własnej firmy i zatrudniania pracowników, którym trzeba kupić ciężarówkę wraz z przyczepą i zakontraktować z wybraną firmą, aby wiedzieli, co i od kogo mają wozić. A skoro gra rozgrywa się w Europie to wydawać by się mogło, że jeździć będziemy po całej Europie. I tak też będzie, choć do niedawna nie wiadomo było czy Polska zostanie uwzględniona. Na szczęście, wszelkie wątpliwości rozwiały najnowsze zdjęcia, na których wyraźnie widać Pałac Kultury i Nauki w Warszawie oraz wieżowce obok. Za odwzorowanie najwyższych budynków należy się piątka z plusem, ciekawe tylko czy dane nam będzie wjechać do centrum, choć czesi poinformowali niedawno, że wszystkie drogi i miasta zostaną odwzorowane na podstawie rzeczywistych odpowiedników to nie powiedzieli w jakim stopniu.

Inteligencja pozostałych użytkowników ruchu ma zostać mocno przebudowana, co mnie bardzo cieszy, ponieważ w 18 WoS ich głupota aż raziła w oczy. Potrafili wjechać nam prosto w przyczepę. W Euro Truck mają być znacznie mądrzejsi np. słysząc ogłuszający klakson naszego trucka - usuwać się z drogi, oczywiście nie wszyscy będą na tyle mili. Zmiany dotkną również efekty pogodowe i pory dnia.

Oglądając zdjęcia z gry nie trudno nie zauważyć, że korzysta z silnika graficznego swoich poprzedników. Grafika nie powala, próżno tu szukać jakiś efektów graficznych nawet takich jak rozmazanie. Myślę jednak, że to, co jest w zupełności wystarczy, a już na pewno nie odstraszy. Szkoda jednak, że twórcy nie postarają się o coś więcej. Za to o stronie audio nie wiadomo już kompletnie nic i jakoś specjalnie mnie to nie dziwi, ponieważ udźwiękowienie nigdy nie było mocną stroną produktów z SCS Software. Jednak mam cichą nadzieję, że zostanie dodana możliwość wgrywania własnych utworów wraz ze specjalnym odtwarzaczem w grze jak to miało miejsce w 18 WoS: Haulin’, to ratowało grę przed zanudzeniem.

Euro Truck Simulator zapowiada się na solidny symulator jazdy ciężarówką, co prawda nie zasiądziemy już za sterami ogromnych osiemnastokołowców, ale może to i dobrze bo jakby nie patrzeć - Hard Truck to już przeżytek, czas na Europę! Jednak jedno mnie martwi, jak wiadomo Europa to bardzo zróżnicowany kontynent. Praktycznie co granica to inna kultura, ciekaw jestem jak sobie poradzą z tym twórcy gier nie przyzwyczajeni do wprowadzania zbyt wielu nowości. Premierę gry zapowiedziano na czerwiec 2008 roku, to sporo czasu, ale pocieszający jest fakt, iż gra już znalazła polskiego wydawcę, którym jest TopWare Poland. Nie wiem jak Wy ale ja czekam z niecierpliwością i zagram na pewno.


Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.game.pun.pl www.graninja.pun.pl www.ezt.pun.pl www.medi.pun.pl www.elektropiro.pun.pl